Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Dva utopení

Kousek od Úsobí, nachází se víska Skorkov, poblíž stával na břehu rybníka mlýn. Tam se odehrál následující příběh:

Mlynářka právě vytahovala z pece čerstvě upečené koláče, když do síně vkročili dva neznámí muži.

„Paní, jsme hladoví pocestní, neměla byste něco k jídlu?“ Prosili společně. Žena se slitovala a jeden koláč jim podala. Oba poděkovali a odešli na hráz rybníka, aby ještě teplý dar snědli. Tam se ale nepohodli, každý chtěl koláč jen pro sebe a odmítal se rozdělit s kamarádem. Pak si řekli, že jídlo připadne tomu, kdo první přeplave rybník. Oba se naráz vrhli do vody a usilovně plavali. Tomu slabšímu, který zůstával pozadu pak ale začali docházet síly, dostal křeče a začal se topit. Jeho kamarád nezaváhal, na hádku o koláč zapomněl a chtěl příteli pomoci. Ale tonoucí jej strhl pod vodu, hladina se nad nimi zavřela. Oba se utopili, kvůli jednomu koláči.

Na paměť této události postavili místní na hrázi kříž. Právě tam, v místech, kde naši šaty mladíků. Stojí tam:

„Pomník dvou utonulých pocestných z roku 1636.“

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.