Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O třetím kříži

hrad Lipnice

Na skále, uprostřed hlubokých lesů, obklopen stejnojmennou vesnicí ční mohutný hrad Lipnice nad Sázavou. Pověst praví, že je tam zakopán poklad nebývalé hodnoty od pánů z Landštejna. Je prý ukryt pod třetím křížem.

První a druhý kříž se nacházejí vytesány v hradní bráně, třetí kříž je však neznámo kde. Pokud by jej ale někdo přeci jen našel, má pod ním kopat a dostane se do skryté jeskyně s pokladem. Nemá však ani zdaleka vyhráno, poklad hlídá kostlivec s diamantovýma očima, kterého musí nálezce překonat pouze svou moudrostí.

Běda ale, když selže, kostlivec nešťasného lovce pokladů roztrhá na kusy.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.