Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O uškrceném pytlákovi

V Nerudově ulici, naproti škrobárnám amylon stojí ve zdi domu zapuštěný kamenný kříž, kterému chybí pravé rameno. Dříve, do roku 1964 stával u rybníka, aby připomínal tragickou událost, která se zde stala.

V dávných dobách, kdy chudý lid neměl často co do úst se někteří uchýlili k pytláctví. Jeden muž z Polné takto vyrazil v noci k rybníku, kde čekal na úlovek a měl štěstí. Vytáhl z vody velikého úhoře.

Ráno lidé našli pytláka udušeného. Kolem mrtvého byl cítit pach rybiny a povídá se, že jej uškrtil ten velký úhoř, z pomsty za to, že ho ulovil.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.