Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Ztracený vodník

Poblíž Havlíčkova brodu leží ves Mírovka. A zde žil v rybníku vodník. Nepatřil ke skupině zlých hastrmanů, právě naopak. S lidmi si rozuměl, dokonce, když chodili děti na podzim pást krávy, tak je doprovázel a hrával s nimi hry.

Třeba kamínky, kdy děti házely malými oblázky a trefovaly se nejblíže čáře. Vodník hrával s nimi, měl však neohrabané pracky a mezi prsty blány. Není proto divu, že každou hru prohrál. Mírovský vodník také hodně šišlal.

Jednoho dne se ale stala tragická věc. Hodný vodník utopil místního žebráka, nikdo neví, jak k tomu došlo, ale muže našli v rybníce mrtvého. Mnoho lidí nevěřilo, že to udělal vodník, který si hrál s jejích dětmi. Hledali proto hastrmana všude možně, ale nenašli. Pravděpodobně utekl protože měl na svědomí utopeného člověka a bál se trestu.

Od té doby se vodník už v Mírovce neukázal.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.