Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O kouzelném zvonku

Jižně od vesničky Čachotín leží malá osada Zálesí. Pověst vypráví, že kousek od ní se svého času nacházela zázračná studánka s léčivou vodou uzdravující hlavně nemoci očí.

Lidé, jako poděkování za léčivou vodu postavili u pramene kapličku, s malou zvoničkou. Nevydržela však u studánky dlouho, byla i se zvonicí, včetně malého zvonu přesunuta do nedalekého Čachotína. Avšak na místě, kde stála, v hlubokém lese, pod staletými stromy u zázračného, léčivého pramene bylo ještě dlouho po přestěhování kapličky slyšet vyzvánění jejího zvonku.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.