Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Červený král

Na pravém břehu Dlouhoveského potoka, kousek od mlýnského rybníka leží na louce mohutný kámen a na něm je vytesáno znamení kříže. Pověst praví, že v těchto místech byl před mnoha lety nalezen zavražděný občan z Dlouhé Vsi.

Prý hrál večer karty a švindloval, v rukávu měl schovaného červeného krále. Když podvodem obehrál všechny spoluhráče, šel i s výhrou domů.

Byla už noc, tma jako v pytli. U potoka však na nepoctivce již čekal červený král, nikdo neví jak vypadal, ani kdo byl zač. Jedno je však jisté, hospodář byl ráno v těch místech nalezen udušený. V rukávu měl prý stále skrytou kartu, se kterou při hře podváděl.

Jako památku na tuto targickou událost, nechali lidé v místě, kde mrtvého našli zasadit smírčí kámen s křížem.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.