Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O založení kostela Sv. Vojtěcha

Před mnoha lety stála na břehu řeky Sázavy malá osada jménem Brod. Nebylo zde ani město, ani hradby, jen pár chatrných domů.

V této osadě se jednoho večera zastavil na svých cestách svatý Vojtěch. Kousek od osady, aby měl klid, se začal modlit a právě v tomto místě vyrazil ze země malý pramínek vody. Místní obyvatelé kolem pramínku zbudovali studánku.

Později se zjistilo, že voda má léčivé účinky a k místu se začali sjíždět lidé ze širokého okolí. Časem zde vystavěli kostel se hřbitovem.

Kostel byl zasvěcen svatému Vojtěchovi. Na památku léčivého pramene, jenž se zde objevil při jeho návštěvě.

Poznámka: Na tento příběh velice volně navazuje pověst O stříbrném řetězu

kostel Sv. Vojtěcha
kostel Sv. Vojtěcha
Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.