Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O stříbrňácích a vodníkovi

Ve Fichtnerově rybníku u České Bělé žil zlý vodník. Na pocestné líčil všelijaká lákadla a pasti, aby je dostal a utopil.

Někdy se proměnil v mrtvou lišku a ležel přes cestu, jindy v pařez a nebo v klubko nití a běda tomu, kdo se pro něj shýbl.

Jeden rolník z Kojetína se vracel z Bělé pěšky domů, byla hluboká noc a muž poseděl v hospodě o něco déle, než bylo zdrávo. Rozhodl se, že si nadejde kolem rybníka, aby si zkrátil cestu. Došel až k vodě a jen vytřeštil oči.

Uprostřed rybníka na malém ostrůvku se třpytila hromada stříbrných mincí a kolem běhali dva černí psi. Muž neváhal ani chvíli, svlékl šaty a vrhl se do vody. To neměl dělat, okamžitě jej chytil vodník a začal nebožáka topit. Rolník neměl šanci, vodník jej po krátkém boji utopil. Sousedé jen ráno našli na vrbě šaty a čepici nebožtíka. Tělo se nenašlo nikdy.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.