Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Lovec raků

V dávných dobách byly potoky a tůně na vysočině plné raků. Však také jeden soused z Lučice na ně velmi rád chodil. Jednoho dne vyrazil k polím, podívat se, zda na nějakého pěkného klepetáče nenarazí.

Bylo po dešti a lovec měl strach, aby byla voda dostatečně čistá. Šel podél potoka a hledal vhodné místo, kde by si lehl na břicho, na zem a čekal na úlovek.

Když tu náhle vytřeštil nevěřícně oči. Na cestičce před ním ležel ohromný rak, muž jaktěživ podobného neviděl. A to mu již táhlo na šedesát let. Sáhl radostně sáhl po úlovku, když najednou tam místo raka leží vodník!

Lovec se zalekl a dal se do běhu směrem k Lučici, s tímhle nechtěl mít nic společného. Ale vodník za ním, hnal jej až k Bártovu rybníku, kde se mu ještě zlomyslně vysmál. Muž dorazil udýchaný a polomrtvý hrůzou na práh rodného obydlí. Netřeba připomínat, že na raky jej už nikdo nikdy nedostal.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.