Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Kozí kopýtko

V Kejžlici bývala odpradávna hospoda. Jeden místní pantáta se zdržel déle, než je zdrávo a domů se vypravil až za hluboké tmy. Půlnoc již dávno odbyla a po tolika pivech nebylo snadné najít cestu tmou.

Došel až k mlýnu, na jehož dvoře spatřil houf žlutých světýlek, kterak poskakují sem a tam. Nejprve se zalekl, ale potom vyrazil k tomuto podivnému úkazu. Opatrně hmátl rukou mezi ně, s tím, že jich pár chytí a ta mu alespoň posvítí na cestu domů. Když rozevřel ruku, nebylo v ní nic, než kozí kopýtko!

Pantáta se lekl, ale ihned jej napadlo, že pokud z jednoho chyceného světýlka vzniklo kopýtko, potom když jich lapí víc, musí zaručeně dostat celou kozu! S tímto nápadem se rozhlédl kolem, ale po kouzelných světýlkách už nebylo ani památky.

Smutně se tedy vypravil domů a málokdo mu ten příběh věřil.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.