Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O Šibeničním vrchu

Na východ od Herálce, asi čtvrt hodiny cesty, nachází se nevysoký vrch, známý jako šibeniční kopec. Není to hezké místo, stávala zde před mnoha a mnoha lety šibenice. Dříve se v těch místech popravovalo. Pak se ale doba změnila, popravovalo se jinak a tak již jí nebylo potřeba. Šibenice trouchnivěla, až se celá rozpadla. Lidé již nehleděli se strachem na pochmurný obraz vrchu kopce korunovaného šibenicí. Ale děla se jiná věc.

Na kopci se počala objevovat ohnivá lucerna. Jistý pantáta říkal, že jí viděl na vlastní oči:

„Vypadá jako veliká měchuřina a uvnitř svítí rudé světlo. Letěla k Heráleckému hřbitovu, tam chvíli seděla na zdi a pak se vrátila zpět, na Šibeniční kopec.“

Povídalo se, že pokud jí někdo potkal, svítila mu na cestu, skákala před ním a ukazovala pocestnému, kudy jít. Pak místní postavili na šibeničním kopci kříž a lucerna se přestala objevovat.

Povídá se, že duše oběšenců konečně našli v hrobě klid.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.