Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Studánka křtitelnice

Kousek od Vsi Ústí, v kraji daleko od velkých měst, mezi vískami Zbilidy a Branišov leží les Šandovec. V jeho hloubi se nachází hluboká, roubená studánka a před ní leží velký plochý kámen.

Dříve sem prý z okolních vesnic nosily matky své nekřtěné děti. A v určený čas čekali na kněze, který přišel z daleka, aby děti pokřtil. Bylo by určitě lépe pokřtít nemluvně v kostele, ale v okolí se za dávných dob žádný nenacházel. Tedy vzaly rodičky za vděk tímto prastarým pohanským místem, pod mohutnými korunami stromů. I jinde se v hloubi lesů křtily děti, když bylo do kostela daleko.

Těmto studánkám se dodnes říká křtitelnice.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.