Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Lesní panny

Vracel se mladý čeledín ze Žďáru, kam vezl pana faráře. Mířil domů, do dnes již zaniklé vesnice Vtely. Byla hluboká a temná noc, jako stvořená pro strašidla a nadpřirozené bytosti. V prastarém lese nebylo vidět téměř na krok.

Najednou se u vozu zjevilo několik krásných mladých žen, byly to lesní panny, pohádková zjevení. Mladík chtěl prásknout do koní a ujet, ale strašidla mu kola u vozu ovinula jelením skokem, takže se ani nehnul.

Naštěstí si mladík vzpomněl na zaříkání, kterým pan farář při minulé cestě zahnal hejkala. Použil svatá slova na lesní panny ty se polekaly tak, že utekly do okolních lesů a s nimi zmizel i jelení skok. Vůz byl náhle volný a plnou rychlostí se rozjel směrem k vesničce. Čeledín byl pořádně vystrašený, když dojel zpět na statek.

Poznámka: Tento příběh navazuje na pověst O vystrašeném hejkalovi

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.