Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Vojenský poklad

Když v celé Evropě probíhaly Napoleonské války, tak blízko ke Kamenici u Herálce zavítal oddíl francouzských vojáků. Rozbili tábor a unavení vojáci se chystali k odpočinku. Velitel ještě vybral několik mužů, aby pro případ útoku zakopali vojenskou pokladnu hluboko do země.

Pak už vojáci spali jako zabití. Uprostřed noci se však táborem rozlehlo poplašné volání polnice. Vojáci byli ihned na nohou, aby čelili útoku. Nepřítel se blížil a byl ve výrazné přesile.

V krátkém boji byl malý oddíl Francouzů téměř celý pobit. Nepřátelé odtáhli a lidé ze vsi došli na bojiště. Z posunků těžce raněného vojáka se dozvěděli, že někde na válečném poli je zakopána vojenská pokladna. Pak muž zemřel, aniž by řekl více. Poklad se nikdy nepodařilo najít. Bojišti, kde byli Francouzi pobiti se říká „U Zabitýho“.

Dodnes prý v místě, kde je pokladnice ukryta, hořívají v době otevírání pokladů zakopané francouzské peníze.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.