Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O utopeném vojákovi

Když Jan Žižka táhl od Habrů směrem na Německý, dnes Havlíčkův, Brod, tak v jeho vojsku bylo hodně válečníků ze všech koutů Čech i Moravy. Jeden z vojáků pocházel z Frýdnavy, tedy dnešní Mírovky.

Bojovníka napadlo, že by mohl navštívit rodinu a příbuzné v rodné vsi. Po setmění tedy vyrazil z vojenského ležení směrem k vesnici. Cestu si chtěl zkrátit přes hluboký les, dlouho však na Vysočině nebyl a nepamatoval si, kde jsou ve hvozdu mokřiny.

Stalo se, co se stát muselo, voják narazil na močál, najednou nemohl tam, ani zpět. Již byl po kolena v bahně, křičel o pomoc, ale na půl cesty mezi vojenským táborem a vsí jej nikdo neslyšel. Nešťastný voják klesl tak hluboko do bláta, až se utopil.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.