Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Mariánská studánka

Poblíž Věže leží vesnička Skála a nedaleko se nachází poměrně veliký rybník jménem Kachlička. Rybník je obklopen hlubokými lesy, jimiž protéká velké množství potoků.

Poblíž jednoho z nich leží studánka s léčivou vodou. Jednoho dne sem přišla slepá dívka ze Zdislavin, potřela si léčivou vodou své nevidoucí oči a začala na ně vidět.

Muž z Humpolce, který sem nemocný dorazil, tak poté, co se ze studánky napil odešel zcela zdráv. Studánka měla moc uzdravovat nemocné. Kolem pramene stojí vysoké stromy a na nich visí Mariánské obrázky, poblíž je rovněž litinový kříž.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.