Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Tajná chodba

Za Třicetileté války vtrhla do naší země švédská armáda. Nepřátelé postupovali Českou zemí, až dorazili do kopcovité krajiny plné hlubokých hvozdů. Na vysoké skále tam stál pevný kamenný hrad – Lipnice.

Nájezdníci si nemohli dovolit nechat opevněný hrad s početnou posádkou císařských vojáků za zády a tak Lipnici oblehli a obsadili. Do rukou jim padla i malá předsunutá stavba jižně od hradu, které se říkalo Bílá věž. Švédi jí nazývali Trutzkaiser. V té době se prý dalo dojít z věže až do hradu tajnou podzemní chodbou.

Povídá se, že nájezdníci toto zjistili a chodbu zasypali, aby jí nemohli císařští využít k vpádu do hradu. Možná to tak bylo, ale možná je dodnes chodba ukryta někde pod troskami Bílé věže…

Trosky Bílé věže.
Trosky Bílé věže.
Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.