Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O přejetém

Mezi Havlíčkovým Brodem a Humpolcem jezdí motorový vlak zvaný „Humpolačka“. Níže popsaná událost se stala brzy po uvedení tratě do provozu.

Lidé ještě tehdy nebyli na vlak tak zvyklí jako dnes a jeden starší občan z Humpolce šel v noci po trati domů. V úseku mezi Plačkovem a Herálcem, poblíž Kamenice jej souprava dostihla. Muž již špatně slyšel, přeslechl houkání a vlak ho přejel.

Další noci vídávali lidé na kolejích, v místech, kde muž zemřel, jeho přízrak. Možná se tam zjevuje dodnes a hledá své kosti, které rychle jedoucí mašina rozmetala kolem.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.