Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Jak měl vodník namále

Vodník se, jak je známo rád proměňoval. Jednoho dne změnil podobu na velkou vypasenou husu a plaval po svém rybníku. Šel ale kolem myslivec a spatřil na hladině úlovek, nezaváhal a po vodníkovi vystřelil! Zasáhl husu do křídla.

Pták se potopil pod hladinu a snažil se uniknout k hrázi, toho si myslivec všiml a vyrazil po břehu za ním. Setkali se u hráze skoro společně, muž sestoupil po kotníky do vody, aby úlovek vytáhl, ale to bylo chyba, místo husy nahmatal studenou slizkou lidskou ruku! Něco jej chytilo a velikou silou stáhlo pod vodu.

Večer našel mlynář myslivcovo tělo na mělčině u břehu, bylo nafouklé a po celém těle mělo otisky vodníkových pracek, jak muže topil.

Od této události se již vodník v Bártově rybníce neukázal, povídá se, že se odstěhoval kamsi k Tisu.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.