Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Kouzelná světýlka

Směrem k vesničce Lipnice mířil kočí se svým povozem naloženým slámou. Už se smrákalo a bylo jasné, že za světla do vesnice nedorazí. V hustých lesích pod hradem už ležela úplná tma, nebylo vidět téměř na krok. Najednou se před vozem zjevila malá světýlka, poskakovala a blikala, až se kůň začal plašit. Muž na kozlíku se nejprve lekl, kůň divoce zaržál a odmítl pokračovat v cestě.

Kočí přemýšlel, co dál. Pak jej něco napadlo, vzal z vozu velkou hrst slámy a před povozem jí podpálil. Světýlka naposledy zablikala a zmizela ve žlutých plamenech. Když sláma zhasla, byla cesta volná a kůň mohl po nepříjemném zážitku pokračovat na Lipnici.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.