Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O bohatství Stříbrných Hor

Povídá se, že v těžebních štolách kolem Stříbrných Hor leží ještě tolik bohatství, že pokud by se vytěžilo, bylo by možné z něho ulít celého stříbrného koně v životní velikosti. Dodnes se přitom stihlo vydolovat jen tolik, že to stačí na ocas a hlavu zvířete. Zbývající drahý kov je stále ukryt v hlubinách země.


V kostele svaté Kateřiny ve Stříbrných Horách býval prý kdysi veliký oltář vyrobený z ryzího stříbra a zlata. Blížila se však válka a cizí vojska plenila naši zemi, a tak se horníci rohodli pro odvážný kousek. Celý oltář vzali, rozebrali a odnesli jej do jedné ze štol hluboko v zemi, aby nepadl do ruky cizím vojákům. Léta plynula a na drahocený oltář v hlubině země se zapomělo. Dodnes je prý někde v bývalých stříbrných dolech ukrytý.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.