Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O čertovi a bábě

Na statku v Jedouchově, vesničce, která se nachází severně od Věže, žil mladý vdovec se svou matkou. Žena byla vyhlášená svou chamtivostí a lakotou po celém okolí, pro dukát by si nechala snad vrtat koleno.

Jednou přišel statkář domů z pole o něco dříve, než obvykle a uviděl něco, čeho se zalekl. Ve světnici u stolu seděla jeho matka a naproti ní čert. Ohromný černý chlupatý čert s dlouhým ocasem a kopytem na levé noze místo chodidla. Všude po světnici byla cítit síra.

Mezi oběma se tyčila hromada stříbrňáků, asi se dohadovali, jak bohatství ještě zvětšit. Když čert spatřil statkáře, zaklel, odplivl si a zmizel v oblaku dýmu. Matka leknutím omdlela.

Poté ale velmi záhy zemřela a hromady stříbrných si ani neužila.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.