Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Ohnivý sud

Poblíž Kejžlice leží osada jménem Orlovy. Právě tam se jednou v noci vracela stará žena. Šla kolem Vlčích hor, po úzké pěšině a najednou se proti ní valí z kopce ohnivý sud! Stezka je úzká, není téměř kam uhnout.

Vrhla se tedy do křoví, samé ostružiny a trnité keře. Stihla to na poslední chvíli, sud jí minul snad jen o vlásek. S hučením se valil dál a šlehaly z něj plameny. Dole dvakrát poskočil přes kořeny starého dubu a s hlasitým syčením zmizel v potoce.

Šla se tedy žena podíval dolů k vodě, kam sud spadl, ale přestože je potok v těch místech mělký, tak po ohnivém sudu ani památky.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.