Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Melicharovo Březí

Pokud půjdeme od Petrkova do Lípy, narazíme na skupinu bříz, malý hájek. Těmto místům se říká Melicharovo Březí a pověst praví, že zde straší. Po nocích tam bývá vídán naříkající bezhlavý člověk. O tom jak se tam dostal vypráví následující příběh:

Dva kamarádi, jeden z Lípy a druhý ze Svatého Kříže se vsadili, který z nich doběhne dříve k břízám, jenž se nacházejí přibližně uprostřed mezi jejich vesnicemi. Po urputném závodě zvítězil chlapec z Lípy. Když hoch ze Svatého Kříže doběhl na místo, nalezl kamaráda mrtvého. Ležel na zemi v trávě, pod stromy. V kaluži krve a bez hlavy.

Nikdy se nezjistilo, co se tehdy vlastně stalo, ale duch mladíka v těch místech straší dodnes a nikdo neví, jak jej osvobodit, aby konečně našel pokoj.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.