Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Radinovský zvon

Dávno již tomu, kdy rodina Vaníčkova z Chrtníče darovala radinovskému kostelu zvon. Tenhle zvon byl možná kouzelný, protože nezvonil, ale zpíval.

kostelník z Habrů však malé osadě tento kouzelný zvon záviděl. Domníval se, že taková kouzelná věc by mnohem lépe posloužila kostelu v Habrech, než malému vesnickém kostelíku. A tak dal kouzelný zvon přenést do Habrů a Radinovu poslal starý zvon z haberského kostela.

Jaké však bylo jeho překvapení, když se příští noci oba zvony sami od přestěhovaly zpět! Ještě několikrát dal oba zvony vyměnit, ale vždy další noci se vrátily na původní místa. Při posledním stěhování se neopatrným zacházením stalo, že se zvony srazily tak mocně, až byl haberský zvon téměř zničen a již nikdy nezvonil tak jak měl.

Zvon sv. Bartoloměje ve věžičce Radinovského kostelíka však žádnou újmu neutrpěl a svůj kouzelný hlas si zachoval.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.