Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Světýlka u kříže

V Proseči bylo posvícení. Muzika zde hrála až hluboko do noci. Kapelník z Kejžlice se potom vracel k ránu domů. Byl z celé noci dost unavený a tak se zastavil u kříže v polích, aby si odpočinul.

Najednou kolem něj byla spousta světýlek, poskakovala, mizela a zase se objevovala. Muž musel několikrát mrknout a protřít si oči, aby zjistil, zda jej nešálí zrak. Ale kouzelná světýlka tam byla stále. Vzal tedy svůj nástroj a zahrál světýlkům, aby jim dodal trochu té posvícenské nálady.

Světýlka se uklidnila, přestala blikat a poskakovat a jedno po druhém mizelo. Když kapelník dohrál, nebylo už po kouzelném přeludu ani památky.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.