Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O slepé mlynářce

Kousek od Havlíčkova Brodu žil mlynář se svou slepou ženou. Co lékařů, ranhojičů i nejrůznějších šarlatánů obešli, ale mlynářce žádný pomoci nedokázal. Pak se ale dozvěděli, že v Brodě, na dohled městských hradeb je ukrytá studánka, napájená ze tří pramen

Prý u ní roste tulipán se třemi květy a voda z pramenů má zázračnou moc!

Neváhali tedy a na druhý den se vypravili do Brodu. Nalezli studánku a mlynář opatrně omyl své ženě slepé oči vodou.

Stal se zázrak, mlynářka krátce potom začala znova vidět. K zázračné studánce se sjížděli lidé z širokého okolí a léčivá voda jim vracela zpět ztracené zdraví. U pramenů byla, jako výraz díků postavena zvláštní, trojboká kaple sv. Kříže.

Časem léčivé prameny zmizely a na místě u kaple zůstala jen studánka s velmi dobrou vodou.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.