Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O nekonečném podzemí

Staré pověsti praví, že pod hradem Lipnice se nachází dlouhé podzemní chodby. Jednoho rána se děvečce ze vsi zatoulal do hradního sklepení krocan. Vydala se ho hledat, ale zvíře se jakousi postraní chodbou zaběhlo až do podzemí. Děvče se vydalo za ním, krocana hledala několik hodin, ale nakonec našla.

Až do večera jí trvalo, než nalezla cestu zpět do sklepení. Už byla téměř tma, když se znavená a utrmácená vypotácela z temných chodeb. Vesničané jí tou dobou hledali všude po okolí. Uložili unavené a vystrašené děvče do postele, ale neskončilo to dobře, děvečka útrapy bloudění nepřežila, za několik dnů zemřela.

Chodby pod lipnickýcm hradem se prý táhnou opravdu daleko, podle pověsti byl i hrad Orlík u Humpolce propojen s Lipnicí, aby v případě dlouhého obléhání bylo možné zásobovat jeden hrad z druhého.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.