Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O stříbrném sloupu

Nedaleko Vysoké je zbytek velmi hustého temného lesa. V něm za dávných dob stával mohutný a krásný hrad. Rytíř, kterému patřil miloval rostliny a stromy. Není tedy divu, že v jeho zahradě rostla jabloň, která rodila zlatá jablka nevídané chuti. Podepřel jí tedy stříbrným sloupem, aby úroda stromek nepolámala.

Jednou vyjel rytíř na lov a zastihla jej strašlivá bouře, přes noc musel dokonce zůstat v hlubokém lese u poustevníka. Na hrad se v takovém počasí vrátit nešlo.

Ráno, když přijel domů našel místo hradu spáleniště, jabloň byla zlomená v půli a sloup, který jí podpíral ležel v blátě na zemi. Rytíř odjel smutně do války a již ho nikdo nikdy nespatřil.

Z hradu zbyla po letech zřícenina, kterou pomalu pohlcoval hustý les kolem. Jednou k ní zabloudili kupci na cestách a ve stínu hradeb přenocovali. O půlnoci je probudilo jasné stříbrné světlo, vydali se tedy k němu a nalezli stříbrný sloup, který dříve podpíral jabloň.

Od těch dob se místu kde sloup nalezlo říká Ve Stříbrném sloupu.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.