Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O zlém rytíři

Na hradě žil za dávných časů zlý a lakomý rytíř. Své poddané odíral na daních téměř z kůže, ale to mu nestačilo. Dal dohromady sebranku nejhorších darebáků a lumpů a s touto novou družinou vyrážel z hradu na loupeživé výpravy do celého okolí. Hluboké lesy přestávaly být bezpečné.

Naloupené peníze ukrýval ve velikém sudu v temném sklepení hradu. Když byl sud téměř plný, rytíř zemřel. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. A tak zlý rytíř neunikl trestu ani po smrti.

V podobě ohromného chlupatého čerta sedí vedle sudu s nakradeným zlatem a musí jej hlídat dnem i nocí. Nikdo neví, jak zlého rytíře z jeho prokletí vysvobodit.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.