Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Nevinně odsouzený

V, tehdy ještě, Německém Brodě se mladý, chudý jinoch zamiloval do dcery bohatého primátora. Oba mladí vzájemnou lásku tajili a doufali, že jednoho dne jim snad otec dívky požehná.

Pak ale prozradila primátorova služka svému pánovi s kým a kde se jeho dcera stýká! Počkal si tedy boháč na oba mladé a pak chlapce hrubě urazil a vysmál se mu. Mladík si to nenechal líbit a ve vzteku slíbil primátorovi, že se mu za tuto potupu pomstí.

O několik týdnů později primátorův dům náhle vyhořel do základů. Podezření okamžitě padlo na mladého milence a podplacení svědci odpřísáhli, že jej spatřili, jak těstě před vypuknutím požáru vyběhl z chodby domu. Byl tedy mladý muž odsouzen městskou radou k trestu smrti stětím.

A jak soudce pravil, tak se také stalo. Sám primátor i celá rada přihlíželi vykonání popravy. Co se však nestalo, jen co katův meč oddělil hlavu od těla, ta se skutálela z popraviště a valila se přes náměstí až k radnici, tam se teprve zastavila.

Radní s primátorem po popravě zasedli k pravidelnému jednání městské rady, když se jim zjevil kostlivec. Tiše položil na stůl psaní s černou pečetí a jak se objevil tak i zmizel. V dopise stálo, že všichni, včetně primátora do roka a do dne zemřou, protože se dopustili nespravedlivým rozsudkem zločinu na nevinném.

Kostlivcova slova se splnila, do roka a do dne nebyl ani jeden z radních naživu.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.