Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O stříbrných talířích

Následující pověst se odehrála v časech nedávných. Z kdysi mocného hradu Ronova již v té době zbývaly jen trosky.

Ve Velké Losenici bydlel opilec, notorický alkoholik, který nežil spořádaným životem, nepracoval, prostě celé dny trávi lve společnosti lahve. Jednou, když měl zase pořádně upito a hluboko do kapsy vyrazil z neznámého důvodu na zříceninu hradu Ronov.

Tam pobyl celý den, popíjel a zahálel. A večer, když slunce zapadlo, hrozným zaklínáním vyvolal zlé duchy mrtvých rytířů a loupežníků, jenž na hradě kdysi dávno zemřeli. Musel pravděpodobně použít další čáry a tajemná kouzla, pomocí nichž vymámil z přízraků několik kusů stříbrných talířů.

S tímto příběhem a pokladem se muž vydal do nedaleké Přibyslavi, kde stihl celé bohatství během několika nocí propít.

Poznámka:Přepsáno z díla Augusta Sedláčka - Hrady, zámky a tvrze království českého,díl 12., str. 168.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.