Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O ztraceném pokladu

Nedaleko Rozsochatce, směrem na Čachotín se nalézá rozlehlý les zvaný Skalka. V dávných dobách byl z Rozsochateckého zámku odvezen poklad. Bohatství bylo tak velké, že jej z vesnice musel vést kočár tažený šestispřežím vraných koní.

Okované truhlice s pokladem byly zakopány hluboko v temném lese Skalka, mezi tři studánky.

Přesné místo, kde bohatství leží, bylo časem zapomenuto a tak zbyla lidem pouze jediná indicie. Ony tři studánky, mezi kterými má být poklad skryt. Ale třetí studánka již nikdy nebyla nalezena, a tak ani poklad nebyl zatím objeven.

Zámek v Rozsochatci.
Zámek v Rozsochatci, pohled z východní strany od rybníka.
Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.