Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O Trčkově knize

V Havlíčkobrodském kostele je dobře uložen vzácný svazek, kterému se dodnes říká Trčkova kniha. Je to jedna z nejvzácnějších památek, kterými se může brod chlubit. Kniha má 395 stran psaných na kozím pergamenu.

Na první straně je namalována rodina Mikuláše mladšího Trčky z Lípy, nakladatele knihy, jeho dvou synů a rodinného erbu. Dále pak obrázek jeho manželky a dvou dcer spolu s erbem Berků z Dubé.

Podle pověsti je na straně 199 zobrazen gotický kostel tak, jak vypadl předtím, než jej nechal zbořit Jan Žižka z Trocnova při zničení města.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.