Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Dveřový kámen

V hlubokých lipnických lesích, tam, kde vede cesta k novějším lomům se nachází velký, trojúhelníkový balvan. Kameníci do něj za dávných dob, kdy tam ještě žádné lomy nebyly, vytesali kamenné dveře.

Pověst říká, že na velikonoční pašije se tyto dveře otevírají a objevuje se za nimi ohromný stříbrný poklad. Ještě za nedávných dob stávali vždy o velikonocích chlapci z Lipnice kolem kamene a čekali, zda se přece jen dveře neotevřou a země nevydá své bohatství.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.