Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Utopená dívka

Poblíž Úsobí leží malá vesnička – Skorkov. V dávných dobách se na našem území střetli vojska dvou cizích mocností – Prusové ze severu a Rakouská armáda z jihu.

Když Táhli Prusové na svého nepřítele, míjeli Vysočinu a lidé ze Skorkova pobrali co mohli, majetek, dobytek i další věci a utekli před vojáky do lesů. Do vsi se chtěli vrátit, až bude armáda bezpečně pryč.

Jedna z dívek vyrazila k rybníku na kraji lesa, kde lidé chladili mléko. Když byla po kolena ve vodě, tak na břeh přijel Pruský voják na koni, který na děvče zavolal. Dívka se vylekala a strachy vběhla do vody, neuměla plavat a v hluboké, chladné vodě se utopila.

Poznámka:Emailem přišla další verze pověsti, a to, že dívka plavat uměla, ale strachy, že jí voják nějak ublíží či snad i zavraždí, volila raději smrt utopením v rybníku.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.