Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O zlaté cihle a stříbrné kachně

kostel

V rohu Havlíčkobrodského náměstí, naproti kostelu Nanebevzetí Panny Marie stojí rozlehlý dům. Dříve v něm bydlel velmi bohatý kupec, který horní patra pronajímal vzácným návštěvám a zámožným hostům. Nebylo se tedy čemu divit, že tento muž nashromáždil za svého života nevídané bohatství.

Jednoho dne musel kupec natrvalo odjet do ciziny a nepobral všechen svůj majetek. Tak tedy nechal odlít ze zlata cihlu a ze stříbra kachnu. Tento poklad pak ukryl kdesi v domě.

Dodnes se nepodařilo ani jedenu z cenností najít, možná i proto, že dům měl rozlehlá sklepení a jedna tajná chodba vedla dokonce i do krypty kostela naproti.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.