Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Utopený čeledín

Kousek od Skuhrova leží v překrásné krajině plné lesů a luk osada Kráty. U této osady je rybník zvaný Tančík a v něm v dávných dobách přebýval vodník.

Jeden čeledín pásl poblíž rybníka stádo krav a jedna z nich se zatoulala až do rybníka. Mladík na nic nečekal a vyrazil pro ní, aby se mu neutopila. Jen ale vkročil do vody, něco jej pevně chytilo za kotník. Byl to zlomyslný vodník a chtěl nebohého čeledína utopit.

Mladík zápasil, snažil se zachránit si holý život, ale na vodníka pod hladinou byl krátký. S takovou silou se nemohl rovnat. Křičel, bědoval, ale nikdo jej neslyšel. Vodník jej zatáhl do hloubky a tam utopil.

Až večer, když rybník vydal čeledínovo nafouklé tělo, tak jej lidé vytáhli. Na noze měl ještě černý otisk šeredné ruky, jak jej vodník pevně držel pod vodou.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.