Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O kouzelné studni

Poblíž Úsobí se nachází místo zvané U svaté Anny. Jde o skalnaté návrší poseté balvany, kde prý kdysi stávalo město, jenž údajně zmizelo beze stop v hloubi země.

Na temeni tohoto kopce se nacházela hluboká studna, která byla zpola zavalená kamením. Pasáčci chodili na toto bývalé hradiště a kolem studně často pásali kravky a kozy. Jednou, při divoké hře hodili chlapci kamarádovi čepici do křovím zarostlé studně. Všichni pasáčci utekli domů jen hoch bez čepice zůstal smutně stát na kopci.

Chlapec plakal a bál se bez pokrývky hlavy zpět domů. Nakonec dostal odvahu a naklonil se hluboko nad starou studnu. Musel hodně natáhnout ruku, málem se zřítil do hlubiny. Podařilo se mu však uchopit čepici, která ležela zachycená na uschlém křoví.

Když pokrývku hlavy vytáhl, nevěřil svým očím. Byla plná stříbrných mincí. Rodiče mladého pasáčka měli na nějakou chvíli o slušné živobytí postaráno.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.