Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O hluchoněmých dvojčatech

V Hurtově Lhotě žili dva manželé. Nic jim ke štěstí nechybělo, stavení bylo v pořádku, hospodářství se dařilo, jen jediná věc jim scházela, nemohli totiž mít děti. Kolik doktorů va městech navštívili a pořád nic.

Ale za několik let se jim přání splnilo, narodila se dvě děvčátka, bohužel ale přišla na svět hluchoněmá.

Děti rostli jako z vody, ale jejich postižení se nijak nelepšilo a jako by to nestačilo, jednoho dne jejich maminka ulehla na smrtelnou posteli a do rána zemřela. Bylo to veliké neštěstí, manžel nemohl smutkem ani spát, holčičky chodil kontrolovat snad každou hodinu. Jednou takhle k půlnoci, zrovna den před pohřbem jeho manželky, vkročil do jejich ložnice a co to nevidí. Nad postelí děvčátek se sklání postava celá v bílém, hladí je, upravuje jim pokrývky a cosi potichu šeptá.

Muž jen zamrkal očima, potřásl hlavou a osoba nikde. Pomyslel si, že se mu to jen zdálo a že je už vyčerpaný z únavy.

Ráno se konal pohřeb, smuteční hosté stáli na vesnickém hřbitově a oplakávali nebožku. A najednou, jakoby se stal zázrak, z ničeho nic se dali do pláče i obě holčičky. A poprvé v životě promluvili! Ještě dlouho se o tom povídalo po celé vsi. Jen otec děvčátek tušil, co, nebo spíše čí duch jim vrátil řeč.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.