Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O původu jména Německý Brod

Léta Páně 793 se Moravané sešli v Kyjově na velkém sněmu a započali proti Čechům kořistnou výpravu. Vtrhli z Východu do České země a tropili zde veliké škody. Dobyli a podpálili hrad zvaný Hrádek a obsadili Chotěborskou horu, kde postavili dřevěné hradiště.

Němci se dozvěděli o těchto událostech a vytáhli také do války. Oslabeným Čechům tropili stejné škody, jako Moravané, ke kterým se připojili.

Na jednom návrší u řeky si postavili němečtí vojáci mohutnou, opevněnou baštu, pro případ, že by se situace otočila a oni se museli Čechům bránit.

Tomuto místo potom dali Čechové jméno Německý Brod.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.