Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O kouzelné knize

Dříve bývalo v Zálesí a okolí mnoho a mnoho zvěře. Jednou seděl ve mlýně u Vrzáků jistý lesník. Ten prý vlastnil knihu kouzel, pomocí které cokoli trefí bez míření, jen z otevřeného okna. Ve mlýně se něco popilo a chasa se s lesníkem začala hádat. Zvláště pan otec střelci nevěřil.

Lesník tedy neváhal, vyndal z kapsy jakousi starou a ohmatanou knihu. Otevřel jí a cosi potichu četl. Pak knihu zavřel a poručil, aby bylo otevřeno okno. Poté, jen tak, ledabyle zamířil, ani se snad k oknu nepodíval a vypálil. Jen co dozněla rána z kulovnice, odložil lesník zbraň do kouta a pravil:

„Běžte ven, nedaleko pazderny leží zastřelený zajíc!“ Chase se nejdříve nikam nechtělo, nevěřili střelci, že něco trefil. Pak ale nejmladší z nich, jakýsi Honzík vyrazil. Jaké bylo překvapení všech, když opravdu přišel a nesl střeleného zajíce.

Po lesníkově smrti všichni onu kouzelnou knihu v jeho chalupě hledali, ale nikdo jí nenašel, ztratila se.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.