Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Mufmaf

V lesích kolem Dlouhé Vsi (a rovněž kolem Bartoušova a Pohledu) se prý za bezměsíčných nocí proháněli psíci zvaní mufmaf.

Byli malého vzrůstu, dlouzí a jejich chlupy měly rudou barvu. Kdo je nechal být, nevšímal si jich, toho rovněž neobtěžovali.

Jedné noci však pytlák z Dlouhé vsi jednoho z podivných psíků chytil. A to byla chyba. Zvířátko začalo zuřivě vrčet a prskat, ale to by nebylo nejhorší. Pytlák zvedl psíka ze země a podíval se mu do očí. To co spatřil se ani nedalo popsat.

Zíraly na něj dvě příšerné rudé oči, ze kterých šlehaly plameny. Pytlák leknutím málem vypustil duši. Psíka pustil na zem a ten zmizel v noční tmě. Pytlák po tom šoku ztratil řeč a němý došel domů, do Dlouhé Vsi.

Řeč se mu vrátila až druhý den ráno a chuť na pytlačení ho opustila uplně.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.