Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O lucerně

Severozápadně od Čejova leží víska Budíkov. Pantáta z Čejova se vypravil pozdě večer pro vodu ke studánce na louce. Byla letní noc a měsíc se skrýval za mraky. Znenadání směrem od Budíkova probliklo světélko. Pantáta se domníval, že ke studánce míří zároveň někdo od z vedlejší vesnice.

Jaké bylo jeho překvapení, když došel na místo a tam spatřil lucernu! Nikdo jí ale nenesl, volně se kymácela v letním vánku. Pantáta se vylekal, na nic nečekal a vzal nohy na ramena. Lucerna mu však byla v patách, pronásledovala jej až k chalupě do Čejova. Vystrašený muž před ní přirazil dveře, ale přízrak se dostal dovnitř. Pantáta se tedy schoval pod postel a čekal, až staršidelná lucerna zmizí. Ta ale zůstala ve světnici až do rána, jakmile do chalupy nakoukly první sluneční paprsky, bezestopy zmizela.

Vystrašeného muže již po setmění na louky mezi Čejovem a Budíkovem nikdo, nikdy nedostal.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.