Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Radinovský poklad

Kousek od Habrů se nalézá dvůr zvaný Radinov. Blízko něj, na kopečku stojí kostelík se hřbitovem. Pověst praví, že kolem kostela šla stará babička a spatřila, jak u zdi stojí tři veliké sudy s penězi. V prvním sudu byly měděné peníze, v druhém pak stříbrné a ve třetím samé zlaťáky. A právě na tom třetím seděl velký černý kocour s ohnivýma očima.

„To je peněz…“ Řekla si babička a nabrala z každého sudu hrst a utíkala domů co jí nohy stačili.

O chvíli později vyšel z kostela zvoník Maťej a spatřil totéž co stařenka. Zvoník nezaváhal a naplnil penězi celou svou zástěru a všechny kapsy. Ze sudů jakoby ani neubylo. Matěj pak utíkal do Radinova a vyprávěl, co se mu přihodilo. Všichni se okamžitě rozběhli nahoru ke kostelíku, ale po sudech nebylo ani památky. Právě odbylo poledne.

Lidé se však jen tak nevzdali, kopali a snažili se nalézt poklad, ale ten již nikdo nikdy neviděl.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.