Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Prokletý poklad

Za dob, ne tak dávných, se udál tento příběh. Z hradu Ronovce zbývaly už jen trosky a mezi lidmi kolovaly pověsti o nesmírném bohatství skrytém v jeho útrobách.

Dva hledači pokladů jednoho letního večera narazili pod zřícenou zdí na truhlu plnou zlata a drahého kamení. Z kořisti měli velkou radost a už plánovali jak bohatství zužitkují.

Jejich štěstí ale nemělo dlouhého trvání. Za zády jim totiž stál místní správce s nabitou puškou. Hledači museli poklad odevzdat a již se v lese nesměli nikdy ukázat.

Správce si truhlu odnesl domů. Druhý den jej našli v posteli mrtvého, zemřel bez cizího zavinění a prokletý poklad zmizel neznámo kam.

Zřícenina hradu Ronovec.
Zřícenina hradu Ronovec. Pohled na bývalý hradní palác z východu.
Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.