Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

O létajícím voze

Za dávných dob se vydal mladý tovaryš z Humpolce do Prahy, aby vyřídil nějaké věci pro svého mistra. Když měl vše hotovo vyrazil pomalu zpět k Humpolci. Padla už tma a tak se mu nešlo dobře.

Náhle jej směrem od hlavního města dohnal povoz a kočí z kozlíku pravil:

"Nasedej, svezu tě!" Mladík nezaváhal a vyhoupl se dozadu na vůz. Dopravní prostředek se rozjel šílenou rychlostí po cestě. Vyděšený tovaryš se pevně chytil a všiml si, že nejedou po zemi, ale letí kus nad ní! Už myslel, že nepřežije, když létající vůz začal pomalu sestupovat. Dotkl se koly prašné cesty a muž na kozlíku vykřikl:

"Rychle vysedej, takhle se už nikdy nesvezeš, leda tak s čertem do pekla!" Mladíka nemusel dvakrát pobízet, ten seskočil na zem a vyděšeně hleděl za vozem, který už zas stoupal k obloze. Jaké bylo tovaryšovo překvapení, když zjistil, že světla, která v dálce svítí do tmy jsou první Humpolecká stavení.

Později svou příhodu vyprávěl ostatním, tak se téměř všichni shodli, že ten podivný kočí byl dozajista čert.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.