Nadpis
úvod | pověsti | kontakt | literatura | časté dotazy
TOPlist

(pomocí google)

Nebezpečný vodník

V Krupském rybníce měli vodníka. Jednoho dne vezli dva rolníci do mlýna obilí na semletí. Ve mlýně složili náklad a jelikož nikam nespěchali tak čekali, až jim mlynář umele mouku. Trvalo to trochu déle a tak se ve mlýně zdrželi.

Pomalu přišel soumrak, ale to už oba nakládali pytle plné mouky na vůz. A než se rozloučili s mlynářem, tak už se setmělo úplně.

Rolníci tedy vyjeli k domovu po hrázi rybníka. Najednou zaslechli od vrby dětský pláč. Na staré vykotlané vrbě sedělo dítě, promočené, zimou se klepalo a srdceryvně plakalo.

Jeden z rolníků, ten mladší okamžitě vyrazil k vrbě, aby dítěti pomohl. Starší jej však zastavil.

„Vždyť je to vodník! Rychle pryč.“ Poručil a práskl do koní. Naštěstí ujeli, kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby se k nebezpečnému stvoření přiblížili.

Pokud máte k uvedené pověsti jakékoli připomínky, nebo znáte další příběhy z vašeho kraje, neváhejte mne kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře. Dole vyplňte do prázdného políčka výsledek součtu (ochrana proti nevyžádané poště a internetovým robotům). Děkuji.

váš e-mail:

= 2 + 7


Veškeré texty, obrázky, fotky a ostatní obsažené na těchto stránkách podléhají autorskému právu, jejich kopírování a používání je možné pouze s výslovným souhlasem autora. Náměty a inspirace k uvedeným pověstem jsou čerpány z knih a dalších materiálů uvedených na těchto stránkách, pod odkazem literatura.